Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги

Support the Antimonopoly Committee of Ukraine for Enforcing State Aid rules

3/15/2019

Навчальний курс «Система державної допомоги в Україні» / The foundational course “The State Aid System in Ukraine”


14-15 березня 2019 року у приміщенні Дніпропетровської обласної ради відбувся навчальний курс «Система державної допомоги в Україні», що проводиться Антимонопольним комітетом України (АМКУ) та Проектом технічної допомоги ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR).
У рамках заходу фахівці міських та обласних рад і державних адміністрацій Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Кіровоградської областей дізнавались про європейські підходи стосовно правил надання державної допомоги, а також принципи реформування цього напрямку, що відбувається з 2017 року.

Дводенний курс, підготовлений фахівцями АМКУ та SESAR минулого року, охоплює основні теми, пов’язанні з виконанням вимог Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» та відповідних нормативно-правових актів. Учасники курсу опановують базові знання про державну допомогу, її форми, процедури надання та оцінки, а також щодо вимог до повідомлень про програми державної допомоги, які мають направлятися до Антимонопольного комітету України.

«Реформа державної допомоги – це одночасно складний і важливий процес системних змін у країні. Витрачати бюджетні гроші ефективніше, не заважати конкуренції, а спонукати її, базуючись на інтересах усіх українців, – зазначив Штефан Сабау, керівник експертної групи Проекту ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги» з Румунії. – Розроблений нами курс дозволяє значно спростити та пришвидшити впровадження нової системи державної допомоги в Україні заради того, щоб збільшити підтримку регіонів, розвиток малого та середнього бізнесу, стимулювання інновацій та «зеленої» енергетики».

Слухачі мали змогу детально ознайомитись з положеннями Угоди про Асоціацію, укладеної між Україною та ЄС у сфері державної допомоги, зокрема із зобов'язаннями, що випливають із застосування положень цієї Угоди в наданні підтримки українській економіці, а також отримати загальне уявлення про найважливіші характеристики системи контролю державної допомоги ЄС.

Особливу увагу на курсі приділено процедурам державної допомоги, включаючи зобов'язання надавачів державної допомоги повідомляти про її надання АМКУ — органу моніторингу і контролю державної допомоги в Україні, а також порядку повернення незаконної допомоги та повноваженням  АМКУ щодо контролю та моніторингу державної допомоги.
Навчальний курс з державної допомоги — довготривалий проект АМКУ, який має на меті спростити перехід на нову систему державної допомоги в Україні та познайомити з її особливостями якомога більше зацікавлених осіб. В 2018 році такий курс пройшов у Києві та Чернівцях, а цього року вже відбувся в Харкові. Наступні події очікуються 16-17 квітня у Львові та 30-31 травня в Одесі.

On the 14-15 of March 2019, the foundation course «State Aid system in Ukraine» was held at the premises of the Dnipropetrovsk Regional Council.

The speakers of the course were Stefan Sabau, Team Leader of the expert group of the Project, Lucian Stroe, EU Project expert, Oksana Diagilieva, Director of the AMCU State Aid Monitoring and Control Department, and leading experts of the Department, Yana Tkachenko, Olga Mukan, Daniil Volokytin.The training was attended by 33 specialists from the following state organizations:
- Dnipropetrovsk Regional Council
- Donetsk Regional Council
- Donetsk Regional State Administration
- Kropivnitsky City Council
- Druzhkovsky City Council
- Zaporizhzhya Regional State Administration
- Zaporizhzhya city council
- Zaporizhzhya Regional Council
- Kirovohrad Regional Council
- Alexandria City Council
- Mariupol City Council
- Kirovohrad Regional State Administration
- Dnipropetrovsk RTO of the AMCU

“The foundational course that we have developed allows us to significantly simplify and accelerate the implementation of the new state aid system in Ukraine in order to increase support for regions, the development of small and medium-sized enterprises, stimulating innovation and green energy", - noted Stefan Sabau, team leader of the EU Funded Project "Support to the Antimonopoly Committee of Ukraine for Enforcing State Aid Rules" (SESAR).


Інформаційна довідка
Державна допомога у Дніпропетровській області

Протягом 2018 року (перший повний календарний рік застосування Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання») до АМКУ загалом було надіслано 916 повідомлень, серед яких 860 – про нову державну допомогу, а 56 – про програми підтримки, які вже існували на момент початку дії нового закону.

За цей період АМКУ прийнято одне рішення щодо Дніпропетровської області про допустимість державної допомоги для конкуренції у сфері культури у розмірі 58 378 800 грн. Також Комітетом прийнято 10 рішень щодо Дніпропетровської області про визнання підтримки суб’єктів господарювання, такою, що не є державною допомогою. Рішення стосувалися суми державної підтримки у розмірі 394 763 490 грн.
У 2019 році Комітетом прийнято щодо Дніпропетровської області три рішення, що стосувалися суми підтримки у розмірі 2 507 344 910 грн. Всі рішення – про визнання підтримки суб’єктів господарювання, такою, що не є державною допомогою.
Питання залучення інвестицій у економіку є надзвичайно важливим як на національному так і на місцевому рівні в контексті застосування нових правил державної допомоги в Україні. Інвестиційні проекти, для реалізації яких надається державна підтримка, безпосередньо впливають на економічне зростання, створюючи нові робочі місця та посилюючи ринки.
Державна допомога у Донецькій області
Комітетом прийнято 1 рішення про допустимість державної допомоги у розмірі 1,262 млн грн у сфері культури. Також АМКУ прийнято 13 рішень про визнання підтримки суб’єктів господарювання, такою, що не є державною допомогою. Рішення стосувалися суми державної підтримки у розмірі 183 млн грн.
Державна допомога у Запорізькій області
Протягом 2018 року АМКУ прийнято 1 рішення щодо Запорізької області про допустимість державної допомоги для конкуренції. Рішення стосувалися суми державної допомоги у розмірі  40,9 млн грн у сфері культури. Також Комітетом прийнято 13 рішень про визнання підтримки суб’єктів господарювання, такою, що не є державною допомогою. Рішення стосувалися суми державної підтримки у розмірі 1,226 млрд грн.
Державна допомога у Кіровоградській області
У Кіровоградській області АМКУ не приймав рішень про допустимість державної допомоги для конкуренції. Втім, Комітетом прийнято 2 рішення про визнання підтримки суб’єктів господарювання, такою, що не є державною допомогою. Рішення стосувалися суми державної підтримки у розмірі 45 млн грн.


Медіа-офіс Проекту технічної допомоги 
ЄС «Підтримка Антимонопольного комітету 
України у впровадженні правил державної допомоги» (SESAR),

Сергій Недобой 
+38 067 471 6605
nedoboi@ram.com.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар